У Маріуполі створюють всі умови для отримання якісної освіти дітьми з інвалідністю


У Маріуполі створюють всі умови для отримання якісної освіти дітьми з інвалідністюНа сайті Маріупольської міськради опубліковано проект рішення «Про створення комунального закладу «Інклюзивна-ресурсний центр Маріупольської міської ради Донецької області».

Створення та діяльність таких центрів в Маріуполі буде сприяти забезпеченню дітей з особливими освітніми потребами необхідною психолого-педагогічною підтримкою.

«Основна мета – додаткова освіта та консультації профільних фахівців (психологів, логопедів, дефектологів), щоб допомогти дітям вільно адаптуватися в школі», – уточнює заступник директора Департаменту освіти Інна Дарменко.

У Центрі надаватимуть психолого-педагогічну допомогу, вестимуть реєстр дітей, які пройшли комплексну оцінку та знаходяться на обліку, будуть консультувати та взаємодіяти з педагогічними працівниками дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів з питань організації інклюзивного навчання. Так само будуть надавати допомогу педагогам, батькам щодо особливостей надання психолого-педагогічної допомоги дітям, консультативно-психологічної допомоги батькам у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку дітей.

«Ухвалення цього рішення дозволить продовжити реалізацію комплексу заходів щодо поліпшення доступу осіб з особливими потребами до освітніх послуг з урахуванням нових підходів до освіти в нашій країні. Перед нами стоїть завдання ретельно опрацювати цей проект рішення та зробити необхідні корективи», -підкреслює член постійної комісії з питань освіти і науки, духовності, молодіжної політики, у справах сім’ї, культури і спорту, депутат Ніна Воробей