У Чернівцях створили інклюзивно-ресурсний центр


У Чернівцях створили інклюзивно-ресурсний центр

Знаходиться установа за адресою м Чернівці, вул. Міцкевича, 5, телефон 037-22-53-72-28 або мобільний 050-37-45-263.

Центр розрахований на діток віком від 2 до 18 років.

За даними в.о. Наход Наталії Федорівни, станом на 5 Червня 2019 року до установи звернулися 200 сімей, що мають особливих діток.

Найбільше звернень від тих хто має діагноз аутизм..

В центрі бракує потрібних фахівців: 12 потрібно, а є тільки 7.

Низька заробітна плата та страх працювати з особливими дітками – це чинники, що заважають знайти потрібних фахівців.

Установа діятиме для дітей з особливими освітніми потребами.

У Чернівцях створили інклюзивно-ресурсний центр

Чернівецька міська рада проголосувала за створення комунальної установи «Чернівецький міський інклюзивно-ресурсний центр №1». Утримання установи здійснюватиметься за рахунок міського бюджету.

Центр утворений задля забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами здобути дошкільну та загальну середню освіти, зокрема у професійно-технічних навчальних закладах.

В установі надаватимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, надаватимуть психолого-педагогічну допомогу та забезпечуватимуть системний кваліфікований супровід.

Центр провадитиме діяльність з урахуванням таких принципів, як повага та сприйняття індивідуальних особливостей дітей, недопущення дискримінації та порушення прав дитини, конфіденційність, доступність освітніх послуг з раннього віку, міжвідомча співпраця. Відбуватимуться консультації з педагогічними працівниками дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

Центр працюватиме за п’ятиденним робочим тижнем у режимі повного робочого дня. Він матиме приміщення, що пристосовані для дітей з особливими освітніми потребами.

Галина Гродецька