У Біляївському районі відкрили інклюзивно-ресурсний центр для дітей: хто його може відвідувати


У Біляївському районі відкрили інклюзивно-ресурсний центр для дітей: хто його може відвідувати

Одещина. В Біляївському районі 28 травня на базі Вигодянської школи відкрили перший інклюзивно-ресурсний центр. В ньому дітям з особливими освітніми потребами допомагатимуть здобувати дошкільну та загальну середню освіту. Тут обладнали спеціальні кімнати для занять і працюватиме практичний психолог, логопед. Отримати безкоштовну фахову консультацію в центрі можуть і біляївські батьки.

Центр розташований на першому поверсі будівлі Вигодянської школи. Попередньо тут за районні кошти зробили ремонт, за рахунок державної субвенції придбали все необхідне обладнання. В центрі створили сенсорну кімнату, зал лікувальної фізкультури, кабінет логопеда. Працюватиме у центрі й практичний психолог, який допомагатиме дітям із особливими освітніми потребами вчитися та соціалізуватися.

У Біляївському районі відкрили інклюзивно-ресурсний центр для дітей: хто його може відвідувати

З районним управлінням освіти ми підписали договір про співпрацю. Це значить, що батьки дітей нашої громади за потреби можуть теж безкоштовно звертатися до фахівців центру за консультацією або отримувати корекційно-розвиткові послуги для дітей з особливими освітніми потребами.

Начальниця управління освіти також розповіла, що про створення такого інклюзивно-ресурсного центру в нашій громаді поки що не йдеться. Основні причини – відсутність необхідного приміщення та фахівців. Однак над альтернативою працюють.

– На разі ми хочемо створити ресурсну кімнату у першій школі, – пояснила вона. – В одному крилі будівлі на четвертому поверсі переобладнують простір. Після ремонту в приміщенні розташують ресурсну кімнату і кабінет психолога.

Людмила Кобзар також розповіла, що є перспектива створити таку кімнату в другій школі. Але цим можна буде займатися лише після завершення добудови школи. Тоді звільниться частина приміщень в молодшому корпусі. В них зроблять ремонт і обладнають кімнату.

Фото Управління освіти Біляївської РДА

Біляївка.Сity