Стратегічна сесія з питань розвитку інклюзивної освіти в Україні


Стратегічна сесія з питань розвитку інклюзивної освіти в Україні

18 квітня 2018 року в Києві відбулася Стратегічна сесія з питань розвитку інклюзивної освіти в Україні. У заході взяли участь та виступили Павло Хобзей, перший заступник Міністра освіти і науки України, та Марина Порошенко, голова Українського культурного фонду «Відродження», яка підкреслила важливу роль інклюзивно-ресурсних центрів.

Метою заходу було напрацювання проекту стратегічного плану розвитку інклюзивної освіти, який має стати платформою для внутрішньої консолідації зусиль і підтримки з боку зацікавлених сторін в Україні, так і зовнішньої – міжнародна допомога з розвитку освітньої сфери. Час минає дуже швидко. Саме для цих дітей розробляємо концепцію нової школи.

Стратегічна сесія з питань розвитку інклюзивної освіти в Україні

Експерти спочатку обговорили реальний стан справ – як відбувається впровадження інклюзії зараз та які рішення вже прийняті, як вони реалізуються на практиці. На цьому зробила акцент також Марина Порошенко, голова ради Благодійного фонду Петра Порошенка, та розповіла про те, що вже зроблено в законодавчому полі для впровадження інклюзивної освіти.

Далі фахівці склали дерево питань, які вимагають вирішення. В найближчій перспективі – до 1 вересня запустити інклюзію за новими підходами. В середньо терміновій перспективі обговорили те, що має бути реалізовано до 1 вересня 2019 року, а в довготерміновій – в перспективі 3-5 років.

За матеріалами Фонд “Дитина з майбутнім”