Організація функціонування інклюзивних класів загальноосвітніх навчальних закладів


23 березня 2016 року у Міністерстві освіти і науки України відбулася робоча нарада з питань функціонування інклюзивних класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Організація функціонування інклюзивних класів загальноосвітніх навчальних закладів

У нараді взяли участь представники Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, департаментів (управлінь) освіти і науки Волинської, Київської, Полтавської та м. Києва, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, директор СШ №15 м. Біла Церква Київської області Наталія Слободянюк, заступники директорів загальноосвітніх навчальних закладів № 141, 184 м. Києва.

Під час роботи наради обговорили такі питання: індивідуальні навчальні плани інклюзивних класів загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей; програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами; організаційні аспекти роботи асистента вчителя та його документація; оформлення шкільної документації інклюзивних класів загальноосвітніх навчальних закладів; співпраця органів управління освіти з органами охорони здоров’я, соціального захисту дітей з особливими освітніми потребами; оформлення угод про співпрацю педагогів та батьків щодо проведення корекційних – розвиткових занять з дітьми з особливими освітніми потребами; диференційований підхід щодо забезпечення архітектурної доступності та розумного пристосування в загальноосвітніх навчальних закладах Волинської області; презентації досвіду роботи асистентів вчителя, логопедів, психологів, соціальних педагогів в інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів м. Києва, Волинської, Київської та Полтавської областей.

Організація функціонування інклюзивних класів загальноосвітніх навчальних закладів

За підсумками роботи наради прийнято рішення щодо необхідності розроблення проекту нового журналу роботи асистента вчителя в інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів, методичних рекомендацій щодо заповнення шкільної документації та розроблення пам’ятки переліку документів для роботи в інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів; професійного співробітництва в інклюзивному класі (вчитель, асистент вчителя, психолог, учитель-логопед, батьки); доступності навчального закладу для всіх дітей з порушеннями розвитку; потреби введення нових посад для роботи в інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів.

Міністерство освіти і науки України