На Рівненщині створять 35 Інклюзивно-ресурсних центрів – виділено близько 11 млн гривень


У Рівненській області планують відкрити 35 Інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ), де працюватимуть кімнати для індивідуальної роботи з логопедом або психологом, ресурсна кімната тощо. Скористатися послугами ІРЦ зможуть діти від 2 до 18 років.

У межах субвенції, яка передбачає державну підтримку людей з особливими освітніми потребами, Рівненська область отримала близько 11 млн гривень на розвиток інклюзивної освіти. Це вдвічі більше ніж торік: у 2017-му до обласного бюджету надійшло майже 6 млн гривень.

Загалом же на 2018 рік з державного бюджету було виділено понад 500 млн гривень субвенції на розвиток інклюзивної освіти в Україні.

“Плідна робота у цьому напрямі свідчить про успішне реформування інклюзивної освіти в масштабах країни. У 2017-2018 навчальному році інклюзивне навчання вже було організовано у 172 школах Рівненщини. Нині ми підписали 24 меморандуми з ОТГ, РДА та містами. Загалом до наступного року там мають створити 35 ІРЦ”, – зазначив голова ОДА Олексій Муляренко.

Довідково.

Головні завдання Інклюзивно-ресурсних центрів − проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку, надання кваліфікованого супроводу при роботі з дитиною. Також у центрах проводять консультаційну роботу з батьками, надають методичну допомогу педагогам дошкільних, загальних середніх та професійно-технічних навчальних закладів з питань організації інклюзивного навчання.

МОН України