Діти-інваліди зможуть відвідувати звичайні дитсадки і школи


Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання". За відповідне рішення проголосували 244 депутатів.

Проект закону передбачає внесення змін до законів України "Про дошкільну освіту", "Про загальну середню освіту" щодо врахування особливих освітніх потреб у навчанні кожної дитини, в тому числі з інвалідністю, запровадження часткового або повного утримання за рахунок держави дітей, забезпечення безоплатним гарячим харчуванням у загальноосвітньому навчальному закладі дітей, які потребують соціальної допомоги і навчаються в спеціальних та інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів.

Голова Комітету ВР з питань освіти Лілія Гриневич наголосила, що прийняття запропонованого законопроекту дасть можливість продовжити вирішення проблем поступової інтеграції дітей-інвалідів у суспільне життя, надасть можливість дітям із особливими потребами здобувати освіту разом із однолітками шляхом організації інклюзивного навчання. Під час обговорення депутати наголошували на тому, що при нарахуванні соціальної допомоги для дітей-інвалідів має діяти принцип "гроші ходять за дитиною". Адже нині, якщо дитина перебуває в інтернаті, на неї держава виділяє значно більше коштів, аніж на дитину-інваліда в сім'ї.

Голос України