Андрій Гижко: Створення інклюзивно-ресурсних центрів в кожному районі несе величезну освітньо-виховну місію


Створення інклюзивно-ресурсних центрів в кожному районі несе величезну освітньо-виховну місію

Перебуваючи з робочою поїздкою у Шаргородському районі, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко відвідав інклюзивно-ресурсний центр у м. Шаргород.

«Інклюзивно-ресурсні центри створені цього року вперше в масштабах кожного району. Цьогоріч перший інклюзивно-ресурсний центр в області відкрила у Жмеринці перша леді України Марина Порошенко, яка  презентувала саму ідею включення дітей з особливими потребами в звичайне життя. Вінниччина стала п’ятнадцятим регіоном України, в якому впроваджується інклюзивне освітнє середовище в рамках урядового проекту. Створення інклюзивно-ресурсних центрів в кожному районі несе також і величезну освітньо-виховну місію, коли діти, які не мають проблем зі здоров’ям, беруть на себе відповідальність по догляду за дітьми з особливими потребами. Діти-інваліди, у свою чергу, не відчувають відокремленості від суспільства», – зазначив посадовець.

Як повідомив Андрій Гижко, інклюзивно-ресурсний центр в м. Шаргород обслуговує не лише Шаргородський, а й чотири навколишніх райони: Тульчинський, Немирівський, Могилів-Подільський, Ямпільський, а також об’єднані громади.

«У центрі налагоджено плідну співпрацю з громадськими організаціями та благодійними фондами. Таким чином, ми поєднуємо ресурси державного бюджету із благодійними коштами. За рахунок коштів державного бюджету створено даний центр, утримується його функціонування, заробітна плата працівників, комунальні платежі. Цьогоріч Центр став переможцем обласного конкурсу громад,відтак, з обласного бюджету було виділено 179 тис. грн. для закупівлі необхідного обладнання, аби заклад став найкращим інклюзивним центром в Україні», – наголосив Андрій Гижко.

Також, перебуваючи у Шаргороді, перший заступник голови облдержадміністрації взяв участь у відкритті головної новорічної ялинки, привітав мешканців та гостей міста з прийдешніми святами та побажав миру, спокою, добробуту на затишку у домівках.

Вінницька ОДА