На Житомирщині 400 дітей з інвалідністю навчається на інклюзивній освіті


На Житомирщині 400 дітей з інвалідністю навчається на інклюзивній освітіУ 2017/2018 навчальному році на Житомирщині 400 дітей з інвалідністю навчається на інклюзивній освіті.

Про це інформує управління освіти і науки Житомирської ОДА.

Інклюзивні класи, у яких навчаються діти з інвалідністю, створені у 183 закладах загальної середньої освіти.

Найбільше учнів на інклюзивній формі навчання у Житомирській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 14 (13 учнів), Житомирській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 15 (7 учнів), Житомирському екологічному ліцеї №24 (7 учнів), а також у приватних школах міста Житомира «Сяйво» (17 учнів) та «Всесвіт» (8 учнів).

Серед учнів, охоплених інклюзивною освітою, майже 90% – діти з порушеннями психічного та розумового розвитку.

Допомагають їм навчатися у загальноосвітніх школах 358 асистентів вчителів.

У 2016-2017 н. р. на інклюзивній освіті навчалося 289 дітей. Із розвитком інклюзії в області зменшилась кількість дітей з інвалідністю у спеціальних навчальних закладах. Не відкрились підготовчі та перші класи у Довбиській, Коростишівській, Житомирській №1, Кмитівській, Вишевицькій спеціальних школах-інтернатах.

У 2017 році на інклюзивну освіту було надано субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання підтримки особам з інвалідністю в сумі 8 млн 960,1 тис. грн. Ці кошти спрямували на придбання корекційного обладнання та проведення корекційних занять з учнями.

Житомирська ОДА